Göm menyn

Medarbetare vid Beräkningsmatematik

Avdelningschef

Jan NordströmJan Nordström

Professor
jan.nordstrom@liu.se
+46 13 281459
Personlig hemsida


 

Studierektor

Ingegerd SkoglundIngegerd Skoglund

Universitetsadjunkt
ingegerd.skoglund@liu.se
+46 13 281418
Personlig hemsida


 

Avdelningsadministration

foto på Monika

Monika Gustafsson

Samordnare
monika.gustafsson@liu.se
+46 13 282167
 

 

Forskare och lärare

Fredrik BerntssonFredrik Berntsson

Universitetslektor
fredrik.berntsson@liu.se
+46 13 282860
Personlig hemsida

 

Per WeinerfeltPer Weinerfelt

Adjungerad professor
per.weinerfelt@liu.se

 

 

 

 

Forskarstuderande

FatemehFatemeh Ghasemi Zinatabadi

Doktorand
fatemeh.ghasemi@liu.se
+46 13 282657
Personlig hemsida

 

Hanifa HanifHanifa Hanif

Forskarstuderande
hanifa.hanif@liu.se
+46 13 281449
Personlig hemsida

 

Cristina La CognataCristina La Cognata

Doktorand
cristina.la.cognata@liu.se
+46 13 281471
Personlig hemsida

 

Fredrik LaurénFredrik Laurén

Doktorand
fredrik.lauren@liu.se
+46 13 281456
Personlig hemsida

 

Viktor LindersViktor Linders

Doktorand
viktor.linders@liu.se
+46 13 285787
Personlig hemsida

 

AndreaAndrea Alessandro Ruggiu

Doktorand
andrea.ruggiu@liu.se
+46 13 282657
Personlig hemsida

 

Markus WahlstenMarkus Wahlsten

Doktorand
markus.wahlsten@liu.se
+46 13 281449
Personlig hemsida

 

Oskar ÅlundOskar Ålund

Doktorand
oskar.alund@liu.se
+46 13 281456
Personlig hemsida
 

 

 

Emeriti

foto på ÅkeÅke Björck

Professor emeritus
ake.bjorck@liu.se
+46 13 281420
Personlig hemsida

 

foto på LarsLars Eldén

Professor emeritus
lars.elden@liu.se
+46 13 282183
Personlig hemsida

 

foto på TommyTommy Elfving

Professor emeritus
tommy.elfving@liu.se
+46 13 282186
 

 

 



Sidansvarig: ingegerd.skoglund@liu.se
Senast uppdaterad: Fri Mar 03 14:20:14 CET 2017