Göm menyn

PERSONAL DIDACTICUM

gruppbild

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bild tagen augusti 2018

Eftersom Didacticum är en centrumbildning består personalen av anställda vid LiU som är knutna till oss på olika procent, uthyrda från sina respektive institutioner och enheter. Här följer de anställda som arbetar med Didacticum. 

Gunvor Larsson Torstensdotter, IBL

Föreståndare/Universitetslektor
e-post: gunvor.larsson.torstensdotter@liu.se
Tel: 013-28 47 27 


Peter Dalenius, IDA

Biträdande föreståndare/Universitetsadjunkt
e-post: peter.dalenius@liu.se
Tel: 013-28 14 27


Monika Samuelsson, IBL

Samordnare
e-post: monika.samuelsson@liu.se
Tel: 013-28 66 55

Engagerad personal vid Didacticum vt 2019


Mikael Axin, IEI

Universitetslektor, IKT-pedagog
e-post: mikael.axin@liu.se
Tel: 013-28 57 83


Sofie Abrahamson, IKK

Universitetsadjunkt, IKT-pedagog
e-post: sofie.abrahamson@liu.se
Tel: 013-28 18 31


Linnea Björk Timm, LiU-IT

Samordnare, IKT-pedagog
e-post: linnea.bjork.timm@liu.se
Tel: 013-28 27 42


Vanya Darakchieva, IFM

Universitetslektor
e-post: vanya.darakchieva@liu.se
Tel: 013-28 57 07


Cecilia Enberg, IEI

Universitetslektor
e-post: cecilia.enberg@liu.se 
Tel: 013-28 58 49


Andreas Eriksson, IMH, föräldraledig VT19

Universitetslektor
e-post: andreas.eriksson@liu.se
Tel: 013-28 22 23


Per-Anders Forstorp, ISAK

Biträdande Professor
e-post: per-anders.forstorp@liu.se
Tel: 011-36 30 92


Stina Hellberg, IMH

IT-utbildare och IKT-pedagog
e-post: stina.hellberg@liu.se
Tel: 013 - 28 69 61


Susanne Höglund, LiUIT

IKT-pedagog och Projektledare
e-post: susanne.hoglund@liu.se
Tel: 013-28 57 33


Ola Leifler, IDA

Universitetslektor
e-post: ola.leifler@liu.se
Tel: 013-28 16 97


Helene Lidestam, IEI

Biträdande Professor
e-post: helene.lidestam@liu.se
Tel: 013-28 24 33


Ann-Charlotte Münger, IBL

Universitetslektor
e-post: ann-charlotte.munger@liu.se
Tel: 013-28 57 26


Hossein Nadali Najafabadi, IEI

Universitetslektor
e-post: hossein.nadali.najafabadi@liu.se
Tel: 013-28 22 16


Mikael Nyström, IMT

Universitetslektor, IKT-pedagog
e-post: mikael.nystrom@liu.se
Tel: 013-28 67 30


Nina Nikku, IBL

Universitetslektor
e-post: nina.nikku@liu.se
Tel: 013-28 17 35


Mats Olsson, ISV

Universitetsadjunkt
e-post: mats.olsson@liu.se
Tel: 011-36 35 52


Gizeh Perez-Tenorio, IKE

Biträdande Universitetslektor, IKT-pedagog
e-post: Gizeh.perez-tenorio@liu.se
Tel: 010-103 20 08


Karin Persson, IMH

Biträdande professor, IKT-pedagog

e-post: karin.persson@liu.se

Tel: 013-28 68 69


Lina Roth, IFM

Biträdande universitetslektor, IKT-pedagog
e-post: lina.roth@liu.se
Tel: 013-28 26 11


Per Sandén, Tema

Universitetslektor
e-post: per.sanden@liu.se
Tel: 011-36 31 80


Elaine Sjögren, IMH

Universitetslektor
e-post: elaine.sjogren@liu.se
Tel: 013-28 26 61


Gun Sparrhoff, IBL

Universitetslektor
e-post: gun.sparrhoff@liu.se
Tel: 013-28 10 85


Olof Svensson, ITN

Universitetslektor, IKT-pedagog

e-post: olof.svensson@liu.se

Tel: 011-36 32 64


Anna Söderström, LiU-IT

Koordinator, IKT-pedagog
e-post: anna.soderstrom@liu.se
Tel: 013-28 16 23


Lars Uhlin, IMH

Universitetsadjunkt
e-post: lars.uhlin@liu.se
Tel: 010-103 86 79


Lars Westerberg, IFM

Universitetslektor
e-post: lars.westerberg@liu.se
Tel: 013-28 12 16


Sally Wiggins, IBL

Universitetslektor
e-post: sally.wiggins@liu.se
Tel: 013-28 46 40 


Dominic Wright, IFM

Universitetslektor
e-post: dominic.wright@liu.se
Tel: 013-28 12 42


Håkan Örman, IMT

Universitetslektor
e-post: hakan.orman@liu.se
Tel: 013-28 67 31


 

 

 


Sidansvarig: monika.samuelsson@liu.se
Senast uppdaterad: 2019-04-24